Реєструйся

Про припинення дії Угоди СНД у галузі трудової міграції


Міністерство закордонних справ України листом від 26 липня 2023 року № 72/14-612-87561 інформує, що з 25 липня 2023 року у відносинах України з рф та республікою білорусь зупинено дію «Угоди про співробітництво в галузі трудової міграції» та соціального захисту трудящих-мігрантів.

Нагадаємо, що ще в кінці минулого року Уряд запропонував зупинити дію «Угоди про співробітництво в галузі трудової міграції» з рф та білоруссю.

Працівник має російський диплом: чи може він працювати у закладі освіти? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Було ухвалено проєкт Закону України «Про зупинення у відносинах України з російською федерацією та республікою білорусь дії Угоди про співробітництво в галузі трудової міграції та соціального захисту трудящих-мігрантів та Протоколу про внесення змін і доповнень до Угоди про співробітництво в галузі трудової міграції та соціального захисту трудящих-мігрантів від 15 квітня 1994 року» та відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України. Таке рішення було прийняте на засіданні 20 грудня 2022 року.

«Уряд послідовно переглядає свої міжнародні договори з країнами-агресорами. Ця справа не дуже швидка, але потрібна з точки зору ситуації, яка склалась під час війни. Хочу зауважити, що Україна не виходить із відповідної Угоди в рамках СНД, а саме зупиняє її дію у відносинах з двома окремими країнами — рф та республікою білорусь.

У працівника-іноземеця прострочена посвідка на проживання: які дії роботодавця? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Таке рішення прийняте, щоб статус України у цій сфері залишився чинним щодо інших країн СНД (Казахстан, Киргизстан, та інші.). Тобто права громадян України, які працюють у цих країнах, не постраждають», — заявила на минулорічному засіданні Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Джерело: Мінекономіки

Курс підвищення кваліфікації «Кадрова справа для професіонала»

Матеріали до теми


Чи призначається допомога по тимчасовій непрацездатності, якщо на підприємстві було запроваджено неповний робочий тиждень?
Так, призначається. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою обмежень обсягу трудових прав працівника (ст. 56 Кодексу ...
Чи можливе відкриття листка непрацездатності по догляду за дитиною бабусі/дідусю?
Відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 ...