Проміжки в безперервній роботі та відпочинку водіїв автобусів змінять – Мінінфраструктури


Мінінфраструктури розробило проект змін до Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (наказ Мінтрансу від 7 червня 2010 року № 340).

Як йдеться в Пояснювальній записці до документа, суб’єкти господарювання, як і самі водії, стикаються із труднощами під час складання оптимальних графіків роботи водіїв, що сприяє приховуванню реального обліку робочого часу водія, його офіційної оплати та, відповідно, ухиленню від податків.

Серед пропонованих змін:

1. До робочого часу водія включать час, коли водій не зобов’язаний перебувати на робочому місці, але має залишатися на зв’язку, бути готовим відповісти на будь-який виклик і почати чи відновити рух або виконувати іншу роботу; час присутності на робочому місці водія, коли він не керує транспортом, при направленні в рейс двох водіїв на транспорті, обладнаному спальним місцем.

2. Протягом тижня має бути не менше одного вихідного дня.

3. Час охорони транспорту з вантажем або без нього, а також час присутності на робочому місці водія, коли він не керує транспортом, при направленні у рейс двох водіїв, зарахують водію в розмірі 100% робочого часу.

4. Змінний період керування водія, включаючи надурочні роботи, не повинен буде перевищувати 10 годин, але не частіше двох разів на тиждень.

5. За підсумкового обліку робочого часу тривалість часу керування не повинна буде перевищувати 56 годин на тиждень та 90 годин протягом двох тижнів.

Матеріали до теми


Щотижневий безперервний відпочинок: чи правомірне його скорочення на період воєнного стану
Нормами статті 70 Кодексу Законів про працю України визначено, що тривалість щотижневого безперервного відпочинку повинна бути не менш як сорок ...
Відповіді на запитання щодо дії окремих положень Закону України від 15 березня 2022 року № 2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»
Звертаємо увагу, що дія Закону України від 15 березня 2022 року № 2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного ...