...
Реєструйся

Роботодавець сплачуватиме 1,5 % до накопичувального рівня пенсійного забезпечення у 2023 році


В Україні, за прикладом європейських держав, має бути створена багаторівнева система пенсійного забезпечення. З одного боку, вона дозволить людям після виходу на пенсію отримувати більш достойний рівень виплат, а з іншого — допоможе розв’язати макроекономічну проблему, зокрема і щодо постійного дотування дефіциту Пенсійного фонду. Про це розповіла народна депутатка, член парламентського Комітету із питань бюджету Леся Забуранна.

«Накопичувальний рівень пенсійного забезпечення є альтернативною системою. Вона планується до імплементації поступово. Зокрема у 2023 році передбачається, що роботодавець сплачуватиме 1,5 %, у 2024 — 2 % і, відповідно, дійде до 3 %. Фінансування держави буде в тому ж обсязі. Це створює додаткові умови й можливості для людей, які досягнуть пенсійного віку, по-перше, мати гарантовані виплати і, по-друге, мати можливість їхнього збільшення», — зазначила парламентарій.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

При цьому, якщо сама людина матиме бажання також взяти участь у відрахуванні додаткових коштів, щоби вплинути на збільшення накопичень, то їй буде надана така можливість, хоча це й не обов’язково.

«Зараз ми створюємо комбіновану систему пенсійного забезпечення. Залишається солідарна система, думаю, вона існуватиме ще доволі тривалий час. Водночас створюватимуться передумови до дворівневої системи пенсійного забезпечення та формування можливих накопичень. Ідеться про доволі поступову реформу, яка у перспективі себе проявить», — сказала політик.

Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»
Для довідок: 0 (800) 219-977

Раніше писали:

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Матеріали до теми


Добровільні внески до ПФУ особою, що тимчасово проживає за кордоном: яка мінімальна сума?
ЗАПИТАННЯ Українець, що працював в Україні, але через війну виїхав за кордон і втратив роботу та якому до пенсії залишилось ...