Передплати журнал

Спеціаліст працює на двох посадах: чи можна на одну з них ввести простій?


Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами, що визначено частиною 1 статті 34 КЗпП України.

Чинним законодавством не передбачено обмеження введення простою на одному або кількох посад одного працівника, зазначене повинно бути обумовлене обставинами, визначеними у частині 1 статті 34 КЗпП України.

На час  простою не з вини працівника оформлюється акт простою (фіксуються причини, які зумовили призупинення роботи) та наказ власника або уповноваженого ним органу. Якщо простій має цілодобовий (тижневий) характер, власник або уповноважений ним орган повинен у наказі обумовити необхідність присутності або відсутності працівника на роботі (така позиція викладена у листі Міністерства праці та соціальної політики України від 23 жовтня 2007 року № 257/06/187-07 «Щодо організації роботи під час простою на підприємстві»).

Зокрема, наголошуємо, що порядок оплати часу простою визначений у статті 113  КЗпП України.

Джерело: Головне управління Держпраці в Одеській області

 

Тільки практика та найактуальніші теми! Передплачуйте Живий журнал «КАДРОВИК.UA» з доступом до нормативної бази та консультаціями від експертів за зниженою ціною.

Матеріали до теми


Скорочення штату під час війни: який критерій визначення працівників, що мають переважне право залишитися на роботі
При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці визначальним критерієм переважного права залишитися ...