...
Реєструйся

Створення умов для дотримання гендерної рівності — обов’язок роботодавця


Гендерна рівність є одним із принципів забезпечення прав людини, основою демократичного розвитку держав та світової спільноти, — наголосили в інспекції праці.

Загальною декларацією з прав людини закріплено, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Усі люди мають право на рівний захист від будь-якої дискримінації, що порушує цю Декларацію.

Принцип гендерної рівності закріплений у статті 24 Конституції України. Частина третя цієї статті безпосередньо присвячена подоланню дискримінації стосовно жінок в Україні та наголошує на тому, що рівність прав жінок та чоловіків забезпечується наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній та культурній діяльності, у здобутті освіти та професійній підготовці, у праці та винагороді за неї тощо.

Прийняття працівників на роботу. Спецвипуск № 1, 2024

У Законі України «Про забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок» від 08 вересня 2005 року № 2866  поняття гендерна рівність визначено як – рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості щодо його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати однакову участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

Державна політика нашої країни спрямована зокрема на утвердження ґендерної рівності та недопущення дискримінації за ознакою статі, у зв’язку з чим, чинне законодавство та проекти нормативно-правових актів підлягають ґендерно-правовій експертизі, яка проводиться Міністерством юстиції України.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Рівність у трудових правах громадян визначається, також, Кодексом законів про працю (стаття 21), відповідно до якого встановлений обов’язок дотримуватись рівності трудових прав громадян та заборонена будь-яка дискримінація у сфері праці.

На виконання цієї статті роботодавець зобов’язаний:

  • створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;
  • забезпечувати жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов’язками;
  • здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;
  • вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці;
  • вживати заходів щодо унеможливлення та захисту від випадків сексуальних домагань та інших проявів насильства за ознакою статі.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Травнева акція

Матеріали до теми


Премії для продавців магазину: як підвищувати мотивацію та що врахувати
Важливим інструментом заохочення продавців у магазині є премії, які допомагають стимулювати продуктивність працівників і покращувати якість обслуговування покупців. Роботодавець може ...
Функції та можливості е-кабінету роботодавця на порталі Державної служби зайнятості
Електронний кабінет роботодавця — це ваш особистий онлайн-офіс для роботи зі службою зайнятості. Цей сервіс дозволяє: Економити час на відвідування ...
Створення здорового клімату на робочому місці
Психосоціальна підтримка співробітників є пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі. Готовність роботодавця до її запровадження демонструє прагнення ...