...
Реєструйся

Теорія vs практика: роботодавці скаржаться на труднощі під час бронювання військовозобов’язаних


Федерація роботодавців України поділилася обговореннями на зустрічі із представниками влади, яка стосувалася обговорення Порядку бронювання військовозобов’язаних працівників та Критеріїв визначення підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в цілях бронювання, а також постановки та ведення військового обліку.

Бізнес вказав на найбільші проблеми:

 1. Неможливість практичної реалізації норми Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в частині бронювання працівників у разі виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань через Міноборони, військові частини навіть за наявності прямих контрактів з ними.
 2. Непогодження ГенШтабом списків на бронювання тривалий час, більше ніж 2,5 місяців.
 3. Не включення ЄСВ до складу податків, зборів та платежів при визначенні одного з критеріїв, на підставі якого підприємство визначається критично важливим для функціонування економіки в цілях бронювання.

Однак наразі питання включення ЄСВ до складу податків, зборів та платежів для визначення підприємства критично важливим перебуває на погодженні в Мінцифри, ДПС, Міноборони, Митній службі, Держприкордонслужбі. Надалі будуть підготовлені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».

Також підготують зміни і найближчим часом внесуть на розгляд Уряду щодо встановлення чітких строків погодження ГенШтабом списків працівників, які пропонуються до бронювання, у 10 робочих днів.

Бронювання: новий порядок. Частина 1 — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Є низка недоліків до списків, за якими підприємства пропонують до бронювання працівників, зокрема, невідповідність ВОС наказам № 3171 і № 4122, у т.ч повернення на доопрацювання у разі наявності помилок в даних більше ніж по 5-ти працівникам, відсутність довідки про визначення граничної чисельності військовозобов’язаних або неправильне її заповнення.

1 Наказ Міністерства оборони України від 07 вересня 2020 року № 317 «Про затвердження переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців»

2 Наказ Міністерства оборони України від 10 лютого 2022 року № 50 «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 20 червня 2012 року № 412/ДСК»

 

Додатково бізнес порушив такі питання:

 1. Практична реалізація положення щодо вилучення у військовозобов’язаного витягу в разі його звільнення після отримання рішення Мінекономіки у п’ятиденний строк.
 2. Заповнення значного обсягу відомостей у Звіті про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані, примітки № 3.
 3. Питання виїзду в службове відрядження за кордон з витягом наказу про бронювання за наявності печатки підприємства без відмітки ТЦК і СП.
 4. Правомірність відмов деяких ТЦК та СП у постановці на спеціальний військовий облік заброньованих у разі бронювання за Порядком бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 45 “Про затвердження Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час”.
 5. Заміна недіючих та виключених ВОС представником підприємства без участі військовозобов’язаного працівника.
 6. Бронювання сумісників.

Бронювання: новий порядок. Частина 2 — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

 1. Подання квартальної звітності у разі, якщо не настав термін для подання квартальної звітності.
 2. Порядок оформлення документів на бронювання більш ніж 50% граничної чисельності від військовозобов’язаних, а також можливості забронювати працівників за дефіцитними ВОС.

Раніше писали:

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Вебінар «Бронювання працівників у запитаннях і відповідях»

Матеріали до теми


Обов’язкове ведення особових карток П-2 роботодавцем: пояснює Інспекція праці
Згідно з пунктом 2.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства ...
Посвідчення ветерана та е-Карти вакансій у застосунку Дія: цифровізація сервісів для ветеранів
«У застосунку Дія доступний один із довгоочікуваних документів для українців — посвідчення ветерана. Відтепер понад 1 млн українців можуть скористатися ...
Терміни чинного бронювання військовозобов’язаних продовжили на три місяці
Бронювання військовозобов’язаних, терміни дії відстрочок яких не закінчилися станом на 07 травня 2024 року, продовжено на три місяці. Відповідне рішення ...
Електронне бронювання працівників через «ДІЮ» обіцяють запустити протягом місяця
Урядова постанова щодо запуску електронного бронювання через «Дію» буде готова найближчим часом, а робота над функціоналом займе три-чотири тижні. Про ...