Реєструйся

Вступили в дію критерії визначення критично важливих підприємств для бронювання працівників


Починаючи з 14 березня 2023 року вступили в дію критерії визначення критично важливих підприємств для бронювання працівників.

Мінекономіки затвердило критерії, за якими підприємства можуть бути визнані важливими для галузей національної економіки. Якщо підприємство відповідає одному з восьми критеріїв, воно може бронювати своїх працівників.

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» (далі — постанова № 76) затверджено:

  1. Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану;
  2. Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Бронювання військовозобов’язаних здійснюється згідно з рішенням Мінекономіки за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, погодженими Генеральним штабом Збройних Сил (військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, — за списками, погодженими СБУ, Службою зовнішньої розвідки).

Заброньованим військовозобов’язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Щоб отримати рішення про відповідність підприємства критеріям і визначення його критично важливим для функціонування економіки, то слід керуватися Порядком та критеріями визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (далі — Порядок).

Таке рішення має містити:

  • інформацію про ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ;
  • податковий номер платника податків;
  • повне та скорочене найменування підприємства;
  • критерії, яким відповідає підприємство.

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023
Замовити за вигідною ціною

Рішення про невідповідність підприємства критеріям, зазначеним у Порядку, повинне містити інформацію про відмову у визначенні підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період з обґрунтуванням невідповідності критеріям.

Читайте також:

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Вебінар «Бронювання працівників у запитаннях і відповідях»

Матеріали до теми


Прийнято Закон щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби
Верховна Рада України 21 березня прийняла у другому читанні і в цілому проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих ...
Військовозобов’язаний досяг граничного віку перебування в запасі: що далі?
Відповідно до статті 27 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі — ...
Призваний на військову службу працівник втрачає право на щорічну відпустку за час перебування на службі: роз’яснення Держпраці
ЗАПИТАННЯ Чи можна отримати мобілізованому працівнику підприємства компенсацію за основну щорічну відпустку?   ВІДПОВІДЬ Обчислення стажу роботи, що дає право ...