Реєструйся

Цифровізація медицини: нові можливості для вагітних і породіль


Попри воєнний стан, цифрові трансформації в медичній сфері тривають і якомога повніше враховують потреби людей. Частина сервісів призначені для вагітних та породіль. Завдяки їх використанню сьогодні жінки можуть самостійно обирати період декретної відпустки, дистанційно отримувати низку послуг та контролювати стан здоров’я майбутньої дитини.

Зокрема, серед таких можливостей — дистанційне відкриття лікарняного для вагітної, яка перебуває за кордоном, самостійне обрання вагітною дати початку відпустки, контроль стану плода за допомогою телемедичних пристроїв.

 

Спрощено процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність

На час воєнного стану Міністерство охорони здоровʼя спростило процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН), у тому числі вагітним та породіллям, які вимушено залишили територію країни. Зокрема, це можна зробити без особистого прийому в українського лікаря.

Лікарі можуть формувати МВТН для вагітних пацієнток, які перебувають за кордоном, без проведення особистого огляду.

Відеокурс «Відпустки працівникам, які мають дітей»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

На період дії воєнного стану медичний висновок про тимчасову непрацездатність у категорії «Вагітність та пологи» формується на підставі іноземних медичних документів, що засвідчують факт вагітності або пологів у жінки. 

 

З 30-го тижня вагітності жінка може звернутися до свого українського лікаря, який і сформує їй відповідний МВТН, а далі – якщо жінка є в реєстрі застрахованих осіб – їй буде сформовано у Пенсійному фонді України електронний лікарняний. При цьому нема значення, чи перебувала жінка на обліку у гінеколога в Україні. 

Жінка може продовжити працювати і після 30-го тижня вагітності, а початок допологової відпустки перенести на більш зручний для неї період. Саме тоді і буде сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність і, відповідно, нараховуватимуться соціальні виплати. Для цього жінка має подати своєму лікареві заяву із зазначенням дати, з якої вона хоче розпочати відпустку. 

 

Якщо пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН буде сформований з дати пологів. Такий процес не впливатиме на загальну тривалість МВТН і відпустки відповідно. Що, своєю чергою, не призводитиме до зменшення розміру допомоги з вагітності та пологів.

Джерело: МОЗ

Передплата на друковану версію «КАДРОВИК.UA» на 2025 рік

Матеріали до теми


Коли і як жінка може працювати під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
СИТУАЦІЯ До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці звернувся роботодавець з таким питанням: працівниця підприємства пані Олена ...
Графік відпусток має бути на підприємстві незалежно від чисельності працівників: інспекція Держпраці
Cкладання графіка відпусток встановлено для всіх роботодавців, незалежно від чисельності працівників, — Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР ...