Українці по-новому будуть підтверджувати свої ідентифікаційні номери


Парламент надав податковому номеру на ID-картці таку ж юридичну силу, як має довідка, повідомляє Урядовий портал з подачі Мінцифри. Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу України, передбачені законопроєктом № 2524. Зокрема, в ньом йдеться про підтвердження достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Тепер українці зможуть підтвердити свій податковий номер за допомогою ID-картки та свідоцтва про народження.

РНОКПП (раніше — ідентифікаційний код чи ІПН) на ID-картці та свідоцтві про народження матиме таку ж юридичну силу, як і довідка про його присвоєння. Тож українці зможуть пред’являти один із зазначених документів для надання даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Це дасть можливість ліквідувати використання довідки з номером платника податків, яка сьогодні є найпопулярнішою серед українців. Станом на сьогодні таких довідок оформлено понад 40 мільйонів.

Також відкрито шлях до запровадження е-РНОКПП — зображення в електронному вигляді інформації, що міститься у картці платника податків.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Телеграм-каналі повідомив, що надалі податковий номер буде доступний в додатку «Дія», це буде окремий електронний документ, який можна подати через QR-код і PUSH-повідомлення до будь-якого держоргану. Утім, конкретної дати, коли такий код стане доступний в додатку «Дія», міністр не зазначив.

Матеріали до теми


Мобільний застосунок «Пенсійний фонд» у смартфонах та планшетах
Мобільний застосунок “Пенсійний фонд” надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та ...
Нормативно-правові акти окупаційних сил не є правомірними
Нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків, і нікчемність цих актів ...