Реєструйся

Уряд схвалив законопроєкти, які відкривають нову главу в питаннях безпеки та здоров’ї працівників


Уряд України 6 жовтня 2023 року схвалив два ключові законопроєкти, що відкривають двері до європейських стандартів безпеки та здоров’я працівників на робочому місці.

  1. Перший із них — законопроєкт «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» — об’єднує найкращі практики та національний досвід з передовими принципами управління безпекою праці, що базуються на світових стандартах, та реформує національну систему управління охороною праці, яка фактично є нащадком системи радянського союзу і базується на ієрархічній структурі та встановлених процедурах.

Зокрема, законопроєкт передбачає запровадження ризикоорієнтованого підходу в управлінні безпекою праці на законодавчому рівні, який відповідає сучасним європейським стандартам у сфері безпеки та здоров’я працівників.

Чинний Закон України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» успадкував норми радянської епохи, які не сприяють запровадженню ефективного механізму економічного стимулювання роботодавців до створення належних, безпечних і здорових умов праці, а також повноцінній адаптації системи управління безпекою праці до найкращих світових практик та її інтеграції в загальну систему управління підприємством.

Здорові та безпечні умови праці – це передумова існування здорової та продуктивної робочої сили. Ніхто не мусить страждати від захворювань або нещасних випадків, пов’язаних із трудовою діяльністю. Цей чинник, серед іншого, є важливим аспектом як стабільності й конкурентоспроможності економіки країни.

 

ЩОРІЧНІ ВІДПУСТКИ: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

  1. Другий законопроєкт — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі» — оновлює механізми відповідальності для роботодавців та працівників у сфері охорони праці та адаптує їх до переглянутих підходів у формуванні системи управління безпекою праці та здоров’я працівників на робочому місці, наближаючи українське законодавство до європейських стандартів.

Кадрова система «КАДРИ.UA» — сучасний інструмент кадрових рішень
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Ці ініціативи відображають відданість уряду підвищенню стандартів безпеки та здоров’я працівників, щоб відповідати сучасним європейським вимогам, формуючи основу для створення більш безпечного та здорового робочого середовища для всіх громадян України.

Вас може зацікавити:

Джерело: Управління Держпраці


ЮРИСТ З КАДРОВИХ ПИТАНЬ І ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА — ONLINE

Унікальна послуга на ринку України!
Докладніше

Забезпечте собі:
✔ максимально вивірені рішення щодо трудових відносин з колективом
✔ стійку правову позицію в спірних ситуаціях
✔ регульовані та зрозумілі процеси у «відносинах із державою»

0 (800) 219-977(067) 317-58-86

Матеріали до теми


Непрацевлаштовані громадяни з малозабезпечених сімей можуть отримати кредит на початок чи розвиток власної справи
З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, для багатьох родин, що втратили житло, роботу, заощадження, критично важливим стало повернення до ...
Про послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам
Розпочалось надання послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин. Соціальний супровід – це можливість отримати допомогу ...