Передплати журнал

ВПО зможуть отримувати соціальні послуги та виплати без паспорта


З 15 липня внутрішньо переміщені особи можуть ставати на облік, реєструватися та отримувати допомогу від держави навіть без наявності паспорта — на підставі довідки від Державної міграційної служби (далі — ДМС) або через застосунок «Дія». Запрацювала відповідна урядова постанова, яку ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з Міністерством соціальної політики України та ДМС.

Це значно спростить життя людям, які перемістилися із зон бойових дій і втратили документи. Відтепер, щоб зареєструватися на новому місці, бути захищеним й отримувати передбачені законом виплати, ВПО можуть надати довідку ДМС чи використати електронну версію паспорта — єДокумент.

Довідку про те, що особа звернулася за оформленням паспорта, можна отримати в центрах надання адміністративних послуг, територіальних органах, підрозділах чи підприємствах ДМС.

Джерело: Урядовий портал

Простій у воєнний час: оформлення й оплата

Матеріали до теми


Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...