ВПО зможуть отримувати соціальні послуги та виплати без паспорта


З 15 липня внутрішньо переміщені особи можуть ставати на облік, реєструватися та отримувати допомогу від держави навіть без наявності паспорта — на підставі довідки від Державної міграційної служби (далі — ДМС) або через застосунок «Дія». Запрацювала відповідна урядова постанова, яку ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з Міністерством соціальної політики України та ДМС.

Це значно спростить життя людям, які перемістилися із зон бойових дій і втратили документи. Відтепер, щоб зареєструватися на новому місці, бути захищеним й отримувати передбачені законом виплати, ВПО можуть надати довідку ДМС чи використати електронну версію паспорта — єДокумент.

Довідку про те, що особа звернулася за оформленням паспорта, можна отримати в центрах надання адміністративних послуг, територіальних органах, підрозділах чи підприємствах ДМС.

Джерело: Урядовий портал

Простій у воєнний час: оформлення й оплата

Матеріали до теми


Лікарі-інтерни з тимчасово окупованих територій: які особливості їхньої роботи
Міністерство охорони здоров’я України (далі — МОЗ) надає можливість лікарям-інтернам, які перебувають на територіях активних бойових дій або на тимчасово ...
«Лікарняний» під час попередження про звільнення за власним бажанням
Згідно зі статтею 38 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений ...