...
Реєструйся

Як на ціни і роботу таксі та кур’єрів вплине проєкт Закону про спрощене оподаткування


Група народних депутатів зареєструвала у парламенті проєкт Закону про внесення змін до ПКУ щодо запровадження з 1 січня 2024 року спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності (№ 10166 від 20 жовтня 2023 року). Спеціальний режим оподаткування пропонується для 20 видів діяльності, зокрема для кур’єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів тощо.

Як же на ціни та роботу водіїв райдхейлінгових сервісів та кур’єрів, які доставляють їжу на замовлення, вплине законопроєкт, що незабаром розглядатимуть депутати? Про це у колонці для NV розмірковував Сергій Павлик, керівник напряму райд-хейлінґу компанії Bolt в Україні.

Замовляйте РОЗРОБЛЕННЯ КАДРОВИХ ДОКУМЕНТІВ
Експерти КАДРОВИК.UA допоможуть у складанні й упровадженні бланків кадровика, реєстраційних форм, шаблонів документів

«Замість обов’язкової реєстрації мікропідприємців ФОПами держава пропонує просте і сучасне рішення на основі новації податкового законодавства ЄС. Водії та кур’єри, що надають послуги через онлайн-платформи, зможуть простим способом задекларувати початок такої господарської діяльності та автоматично сплачувати податок. Саме з них пропонується впроваджувати новації — запровадити систему спрощеного оподаткування доходів для водіїв та кур’єрів, які співпрацюють з онлайн-платформами. Планують встановити для них податок на доходи на рівні 6 %. Це за умови, що сума їх річних доходів не перевищує 153 розміри мінімальної заробітної плати (на 1 січня звітного року). У цьому році ця сума становить 1 мільйон 25 тисяч 100 гривень. За даними дослідження Kyiv School of Economics, сьогодні з онлайн-платформами співпрацюють приблизно 300 тисяч водіїв і десь 12 – 15 тисяч кур’єрів. Податок у розмірі 6 % від 300 плюс тисяч людей — це помітний економічний ефект, щорічно в бюджет може надходити більше 2 млрд грн», — каже пан Павлик.

СУМІСНИЦТВО: НОВІТНІ РЕАЛІЇ спецвипуск № 1, 2023 від журналу «КАДРОВИК.UA»

За словами експерта, натомість водії і кур’єри отримують можливість додаткового легального доходу і «страховку» від штрафів за підприємництво без реєстрації ФОП, якщо раптом дійде до перевірки. «Завважте, що легальні доходи — це і можливість отримання іпотеки на житло: забудовник чи банк не дасть вам кредит без підтвердження доходів та їх джерела. Це також можливість повернути частину податків, які були включені в оплату іпотеки, навчання, переобладнання транспортного засобу (на газ), на оренду (для внутрішньо переміщених осіб). За нашими оцінками, більшість водіїв, за умови, що не доведеться «мучитись» з контролюючими органами та реєструвати ФОП, і податки будуть невисокими, а реєстрація швидка і проста, готові працювати офіційно. Бачимо, що люди свідомі й відносно легального статусу доходів і сплати податків — питання лише в спрощенні процедури та зручній інфраструктурі», — читаємо у колонці.

Зразки документівПосадові інструкціїРобочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

Щодо того, як впровадження нової спрощеної системи оподаткування вплине на ціни, пан Павлик зауважив: «Звичайно, поки важко прогнозувати як це вплине на ціни для пасажирів чи доставку. Крім того, на вартість сильно впливають інші чинники — ціна на пальне, курс валюти. За моїми очікуваннями, якщо ціни і будуть підійматися, 6 % відсотків навантаження не будуть вагомим чинником».

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA


Індивідуальна кадрова онлайн консультація з експертом особисто (ZOOM, VIBER, SKYPE)

Експерти-юристи проєкту «КАДРОВИК.UA» надають індивідуальні онлайн-консультації з трудового законодавства у робочий час:

з 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю.

0 (800) 219 977, (067) 317-58-86
podpiska@mediapro.com.ua

 

Матеріали до теми


Першочергово розв’язати питання безбар’єрності потрібно у сфері працевлаштування — така думка 57 % опитаних
Перша леді України Олена Зеленська разом із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та представниками профільних міністерств узяли участь у презентації результатів дослідження ...
Чи може бути розмір доплат сумісникам обмежений умовами колективного договору?
Законодавством не заборонено (відповідно це не буде порушенням), якщо роботодавець установить колективним договором чи іншим окремим нормативним актом або трудовим ...