Офіс Омбудсмана України пояснив нюанси оформлення довідки про інвалідність для осіб, які перебувають за кордоном, під час дії воєнного стану здійснюється в спеціально встановленому порядку. Про це йдеться у пресслужбі відомства.
Для цього потрібно зробити таке:
- Надіслати документи сімейному лікарю в Україні, з яким укладена декларація (якщо її немає, можна підписати онлайн). Необхідно використовувати поштові послуги або електронну пошту. Всі медичні документи мають бути складені українською мовою.
- Лікар передає отримані документи на розгляд лікарсько-консультативній комісії (ЛКК).
- ЛКК перевіряє надіслану інформацію та ухвалює рішення про подальші дії.
Працівник — особа з інвалідністю відмовляється надати індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю. Чи має право роботодавець відсторонити його від роботи? – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»
- Якщо ЛКК вирішує, що необхідно провести медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), то документи будуть передані до МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.
- Якщо особа не може прибути на особистий огляд, через відсутність можливості перебувати в Україні, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я.
Важливо зазначити, що в період дії воєнного стану дія довідки про інвалідність автоматично продовжується на весь період дії воєнного стану в Україні, а також протягом 6 місяців після його припинення або скасування.
Як діяти у ситуації, коли у працівника — особи з інвалідністю термін інвалідності закінчився у період воєнного стану? – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»
Для дітей, які мають інвалідність і перебувають за кордоном, процедура оформлення довідки про інвалідність має деякі особливості.
Після проходження медичного обстеження за кордоном необхідно перекласти документи українською мовою та надіслати їх лікарю в Україні. Лікар оформить форму 088/о «Направлення на МСЕК», а ЛКК направить документи на МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.
Читайте також:
- Держпраці нагадує про обов’язок роботодавця створювати спеціальні умови праці для осіб з інвалідністю
- Роботодавці — порушники нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю активно сплачують штрафи
Джерело: Судово-юридична газета