Реєструйся

Як оформити довідку про інвалідність особам, які перебувають за кордоном?


Офіс Омбудсмана України пояснив нюанси оформлення довідки про інвалідність для осіб, які перебувають за кордоном, під час дії воєнного стану здійснюється в спеціально встановленому порядку. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

Для цього потрібно зробити таке:

  1. Надіслати документи сімейному лікарю в Україні, з яким укладена декларація (якщо її немає, можна підписати онлайн). Необхідно використовувати поштові послуги або електронну пошту. Всі медичні документи мають бути складені українською мовою.
  2. Лікар передає отримані документи на розгляд лікарсько-консультативній комісії (ЛКК).
  3. ЛКК перевіряє надіслану інформацію та ухвалює рішення про подальші дії.

Працівник — особа з інвалідністю відмовляється надати індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю. Чи має право роботодавець відсторонити його від роботи? – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

  1. Якщо ЛКК вирішує, що необхідно провести медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), то документи будуть передані до МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.
  2. Якщо особа не може прибути на особистий огляд, через відсутність можливості перебувати в Україні, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я.

Важливо зазначити, що в період дії воєнного стану дія довідки про інвалідність автоматично продовжується на весь період дії воєнного стану в Україні, а також протягом 6 місяців після його припинення або скасування.

Як діяти у ситуації, коли у працівника — особи з інвалідністю термін інвалідності закінчився у період воєнного стану? – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Для дітей, які мають інвалідність і перебувають за кордоном, процедура оформлення довідки про інвалідність має деякі особливості.

Після проходження медичного обстеження за кордоном необхідно перекласти документи українською мовою та надіслати їх лікарю в Україні. Лікар оформить форму 088/о «Направлення на МСЕК», а ЛКК направить документи на МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.

Читайте також:

Джерело: Судово-юридична газета

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


За порушення законодавства з питань оформлення трудових відносин передбачено відповідальність
СИТУАЦІЯ До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернулись 2 особи зі скаргою ...
У профспілках обговорюють законопроєкт «Про колективні трудові спори»
У Будинку Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок за участі представників галузевих облпрофорганізацій, Дніпропетровського відділення Національної служби посередництва та примирення (НСПП), Федерації ...
Дистанційна робота: які податки доведеться сплатити у разі передавання комп’ютера працівнику
ДПСУ в ІПК № 417/ІПК/99-00-21-03-02-06 від 23 лютого 2023 року розглянула питання оподаткування операції з передачі юрособою комп’ютера в користування ...