СИТУАЦІЯ
В установі впроваджують систему електронного документообігу. Протягом певного часу (приблизно рік) деякі документи ще створюватимуться й засвідчуватимуться у паперовій формі, але деякі вже створюються виключно в електронній. Що потрібно врахувати з огляду на такі особливості документообігу в інструкції з діловодства.
Державні науково-дослідні установи, як і переважна більшість інших юридичних осіб, відповідно до свого статуту мають гербову печатку або основну круглу печатку юридичної особи із зазначенням найменування та ідентифікаційним кодом ЄДРПОУ й можуть засвідчувати нею підписи посадових (відповідальних) осіб на документах.
Інші види печаток (структурних підрозділів: служби діловодства, бухгалтерії, кадрової служби тощо), для окремих категорій документів (копій, перепусток, конвертів тощо), металеві печатки (для опечатування приміщень, шаф, сейфів), їхня кількість і порядок застосування юридичною особою визначаються в інструкції конкретної юридичної особи.
Наказом керівника юридичної особи визначається порядок використання, місце зберігання гербової печатки й посадова особа, відповідальна за її зберігання, а також перелік осіб, підписи яких скріплюються гербовою печаткою.
Читати статтю повністю в журналі «Діловодство»
Далі у статті:
- Як затвердити порядок використання кваліфікованої електронної печатки та уповноважених щодо її застосування
- Чи можна ставити рукописний підпис на електронних документах, підписаних із застосуванням кваліфікованого електронного підпису або засвідчених кваліфікованою електронною печаткою
- Чи можливий одночасний обіг (проходження) й засвідчення одного і того ж документа паралельно в електронній і паперовій формах
- Перелік документів, підписи на яких потрібно скріплювати печаткою юридичної особи
Джерело: журнал «Діловодство»
![]() |
З питань доступу і придбання: (063) 590-97-54, (095) 245-17-55 E-mail: podpiska@mediapro.com.ua |