Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Жахіття проекту ТКУ: 8-годинний робочий день скасують?

Дата публікації: 29.03.2018

Ви таке чули? DETOX — найпопулярніше слово століття. Мабуть, не залишилося людини, яка б не чула про детокс. Модне слово «детокс» означає не що інше, як детоксикацію.

Детоксикація(лат. префікс de — усунення, припинення + давн.-гр. τοξίνη — отрута) — процес руйнування і знешкодження різних токсичних речовин хімічними, фізичними або біологічними методами.

Популярні зараз види детоксу: детокс організму від токсинів, детокс розуму від негативних думок, детокс приміщення. Пропоную бути в тренді і запроваджую юридичний детокс. Детальніше далі…

Деякі ЗМІ поширюють новину, що проект Трудового кодексу України містить норму щодо скасування 8-годинного робочого дня і запровадження 12-годинного. Правда, слід віддати належне журналістам, цю новину вони підсолодили тими обставинами, що такий режим роботи запроваджується на підставі додаткової угоди з працівником та буде додатково оплачуватися. А глядачі можуть же повірити…

Давайте розберемося! Проект Трудового кодексу України (законопроект № 1658 доопрацьований) містить статтю «Нормальний робочий час», відповідно до якої нормальна тривалість робочого часу становить 40 годин на тиждень. Для працівників встановлюється, як правило, п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни), як правило, повинна бути однаковою. Тривалість щоденної роботи в межах робочого тижня повинна бути, як правило, однаковою. Колективним договором, тривалість щоденної роботи може бути продовжена, але не більш як до дванадцяти годин за умови дотримання тижневої норми робочого часу, визначеної законом (стаття проекту ТКУ «Тривалість щоденної роботи»). Тобто основною вимогою є дотримання 40-годинної тривалості робочого тижня.

Можливо, хтось здивується, але і чинний Кодекс законів про працю України не містить вимоги дотримання 8-годинного робочого дня, є лише норма статті 51, відповідно до якої нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Давайте вивчати законодавство разом!

Вікторія Ліпчанська,
шеф-редактор кадрового напрямку ВД «МЕДІА-ПРО», юрист за фахом

Видання для кадровиків Журнали реєстрації