...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Номер із Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних


ЗАПИТАННЯ

Чи потрібно під час прийняття на роботу вимагати номер із Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних?

 

ВІДПОВІДЬ

Вимагати не можна, потрібно його попросити. Адже ви повинні заповнити всі графи й направити відповідне повідомлення. Якщо графу не заповните, порушите вимоги Порядку № 1487*.

Вимагати ми не можемо, адже номер присвоює ТЦК та СП. У статті 34 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» визначено, що персонально-якісний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей (біографічні дані, стан здоров’я, результати співбесід тощо) щодо призовників і військовозобов’язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов’язаних та реєструються в Реєстрі.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Персонально-якісний військовий облік

Ведення персонально-якісного обліку покладається на районні (міські) військові комісаріати.

Персонально-якісний військовий облік передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов’язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Реєстру.

Отже, мати номер — це обов’язок ТЦК та СП, а не громадянина чи кадровика.

* Постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

Олександр Правдивець, канд. військ. наук, доцент кафедри управління фінансово-економічною безпекою Університету економіки і права «КРОК»

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023
Замовити за вигідною ціною

Раніше писали:

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Набрали чинності нові правила бронювання працівників підприємств та установ
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 05 червня 2024 року № 650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану». ...
Військовозобов’язаний може особисто подати заяву про відстрочку
Військовозобов’язаний (крім заброньованих за органами влади) особисто подає на ім’я голови комісії ТЦК заяву про відстрочку за формою, що затверджена ...
Дві доплати одному працівникові: можливо чи ні?
Ситуація Одному працівникові планують встановити і доплату за суміщення посад, і доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Чи буде це правомірним?   ...