...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Військово-обліковий документ особи з інвалідністю під час прийняття


ЗАПИТАННЯ

Якщо на роботу приймається особа з інвалідністю 2 чи 3 групи, чи повинна вона надати військово-обліковий документ?

 

ВІДПОВІДЬ

Згідно з Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі — Порядок № 1487), приймати на роботу військовозобовʼязаного можливо лише після предʼявлення ним військового квитка.

Роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, відповідно до Порядку № 1487, зобов’язаний перевірити, чи перебуває кандидат на посаду на військовому обліку, де саме і чи є його дані актуальними.

Читайте також: Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю: як його визначити, якщо працівники перебувають у відпустці?

Якщо кандидат на посаду не дає підтвердження про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки це суперечитиме Порядку № 1487.

Підтвердженням може бути військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

 

Інвалідність, встановлена особі, не дає підстав автоматично вважати, що особа не придатна до військової служби і не повинна перебувати на військовому обліку. Тим паче якщо така особа працездатна.

Читайте також: Пільги особам з інвалідністю внаслідок війни

Придатність за станом здоров’я до військової служби призовників та військовозобов’язаних визначає ВЛК (п. 1.1 Положення № 402). Тому таке рішення ухвалить ВЛК.

За результатами медичного огляду ВЛК винесе одну з постанов:

  • «Придатний до військової служби»;
  • «Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)»;
  • «Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку».

За статтями (пунктами статей) розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби і військової спеціальності, ВЛК щодо військовозобов’язаних, яких призивають на військову службу або приймають на військову службу у добровільному порядку за контрактом, виносить одну із таких постанов:

  • «Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час»;
  • «Обмежено придатний до військової служби»;
  • «Придатний (або непридатний) до військової служби за контрактом, за спеціальністю _____________ (вказати спеціальність)»;
  • «Придатний (або непридатний) до військової служби в миротворчій місії за спеціальністю _____________ (вказати спеціальність)»;
  • «Придатний до військової служби».

Читайте також: Щодо виплати пенсій особам з інвалідністю, які очікують переогляду МСЕК

Інформацію про ступінь придатності до військової служби підкажуть записи у військово-облікових документах.

 

Нагадуємо, що якщо особи не виключені з військового обліку, то вони вважаються військовозобов’язаними і підлягають військовому обліку.

Проаналізувавши зазначене, можемо дійти висновку, що особа з інвалідністю 2 чи 3 групи при прийнятті на роботу повинна надати військово-обліковий документ. Працівникові потрібно із заявою звернутися до ТЦК та СП для отримання військового квитка, в якому вже буде відмітка про ступінь придатності до військової служби за результатами медкомісії.

Читайте також: Про зарахування до страхового стажу періоду догляду за особою з інвалідністю І групи

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Мар’яна Винничук
Мар’яна Винничук
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


Дві доплати одному працівникові: можливо чи ні?
Ситуація Одному працівникові планують встановити і доплату за суміщення посад, і доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Чи буде це правомірним?   ...