...
Реєструйся

Австралія надасть працівникам право ігнорувати дзвінки від керівників у неробочий час


В Австралії працівникам нададуть право ігнорувати дзвінки та повідомлення від начальства в неробочий час. Роботодавцям, які порушуватимуть це правило, загрожуватимуть штрафи. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що це право є частиною змін до законодавства про трудові відносини в Австралії. Воно має захистити права працівників і допомогти їм відновити баланс між роботою та особистим життям. Схожі правила вже діють у Франції, Іспанії й інших країнах Євросоюзу.

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Законопроєкт, який подадуть до парламенту пізніше цього тижня, заборонятиме працівникам працювати понаднормово без оплати. А ще надасть їм право безкарно ігнорувати дзвінки або повідомлення у неробочий час.

«Людину, якій не платять за роботу 24 години на добу, не можуть карати за те, що вона не в мережі й не доступна 24 години на добу», — заявив премʼєр-міністр Ентоні Альбанізі.

ВСЕ ПРО ВІДРЯДЖЕННЯ. Спецвипуск № 3, 2023
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Законопроєкт включає й інші важливі положення — чіткий шлях від тимчасової до постійної роботи, а ще мінімальні стандарти для тимчасових працівників та водіїв вантажівок. Проте деякі політики, групи роботодавців та корпоративні лідери попередили, що «право на відключення» працівників підірве рух до гнучкого графіка роботи, а також вплине на конкурентоспроможність.

 

У законопроєкту є палкі прихильники. Це повʼязано з тим, що в середньому австралійці щороку працюють шість тижнів без понаднормової оплати — це більш ніж $60,1 мільярда невиплаченої заробітної плати в економіці.

ЩОРІЧНІ ВІДПУСТКИ: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

«Цей час належить вам, а не вашому босу», — наголосив австралійський політик Адам Бандт.

Джерело: Судово-юридична газета

Кадрова система «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...