Реєструйся

Для роботодавців скасують обов’язок подавати інформацію про вакансії


Відповідно до пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення», роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати до Центра зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії). Звіт подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії(й).

Закон та інші нормативно-правові акти не передбачають фінансових санкцій для роботодавця чи адміністративної відповідальності для посадових осіб за неподання звітності про вакансії.

Крім того, надання роботодавцем відомостей про вакансії до служби зайнятості не вирішує проблеми добору кадрів та працевлаштування безробітних, водночас накладаючи на роботодавця додаткові зобов’язання, порушуючи тим самим баланс соціального партнерства між державою та роботодавцем.

Вимоги до оголошення про вакансію та законні підстави для відмови у прийнятті на роботу: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Саме тому в Раді пропонують скасувати зобов’язання роботодавця подавати до Центра зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії), а надати можливість подавати зазначену інформацію за бажанням роботодавця.

 

Відповідні пропозиції надано у проєкті Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення національної системи кваліфікацій відповідно до актуальних потреб ринку праці та інших питань (№ 9630).

Чи є законною підставою для відмови у прийнятті на роботу вимога працівника про вищу заробітну плату, ніж може запропонувати підприємство? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Від редакції «КАДРОВИК.UA»: раніше вже інформували про цей законопроєкт та повідомляли про інші зміни, які ним пропонуються, у новині Єдиний реєстр кваліфікацій замість КП та ДКХП: новий законопроєкт.

 

Джерело: Б24

Передплата

Матеріали до теми


Ринок праці під мікроскопом: презентували результати опитувань та новий дашборд
Державна служба зайнятості підбила підсумки одразу двох масштабних досліджень спільно зі швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation та Федерацією роботодавців України: ...
Роботодавцям — стоп маніпуляції у вакансіях: починається контроль за рекламою праці
Держпродспоживслужба розпочинає новий напрям роботи – контроль за змістом оголошень про вакансії. Це передбачено Законом України від 8 жовтня 2024 ...
Дострокова пенсія: кого стосується і як оформити?
Урядовий портал повідомляє, що в переліку запитань, з якими найчастіше звертаються зареєстровані безробітні до спеціалістів гарячої лінії Державної служби зайнятості, ...