Реєструйся

Нечітка печатка в трудовій — чи є підстава для занепокоєння?


Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58 (далі — Інструкція № 58) визначає, що у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів. Однак, трапляються випадки, коли відтиск печатки є нечітким. У такому разі виникає запитання: як бути?

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Для відповіді на це питання розглянемо його з декількох сторін.

  1. Відбиток печатки підприємства при заповненні трудової книжки вийшов нечітким, його погано видно. Чи можна поставити печатку ще раз?
  2. Відбиток печатки, який поставлено під час звільнення, — нечіткий. Позиція Пенсійного фонду України.
  3. На записі про звільнення нечіткий відбиток печатки. Позиція суду.
  4. Підтвердження стажу роботи у випадках, коли в трудовій книжці містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи. Законодавче врегулювання.
  5. Нанесення нового запису на печатку попереднього запису може призвести до погіршення її чіткості: чи можна пропустити рядок?

Відбиток печатки підприємства при заповненні трудової книжки вийшов нечітким, його погано видно. Чи можна поставити печатку ще раз?

Відповідно до законодавства дві печатки під записом у трудовій книжці бути не може, а поставити повторну печатку «відбиток у відбиток» навряд чи вийде.

Доцільніше буде залишити печатку, що вже поставлена, та видати працівнику відповідну довідку.

Відповідно до абзацу 3 пункту 2.4 Інструкції № 58 записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилами чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Відбиток печатки, який поставлено під час звільнення, нечіткий. Позиція Пенсійного фонду України.

17 травня 2024 року Пенсійний фонду України на своїй інформаційній сторінці вебпорталу розмістив роз’яснення.

«Протягом 2001–2002 років працював у лісгоспі, маю відповідний запис у трудовій книжці, але відбиток печатки, який поставлено під час звільнення, — нечіткий. Водночас в особистому кабінеті на вебпорталі я бачу дані про цей період роботи. Чи можуть взяти це до уваги?

В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України людина може ознайомитись з інформацією про наявний страховий стаж та розмір заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії.

У випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу обов’язково приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Зазначене положення передбачено Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (зі змінами).

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

Тобто за наявності в Реєстрі інформації про період, коли ви працювали в лісгоспі протягом 2001–2002 років, цей період буде зараховано до страхового стажу»…

Детальніше про випадки, коли відтиск печатки є нечітким, про законодавче врегулювання, коли в трудовій книжці містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, а також позиція суду щодо вирішення цього питання — у статті експерта системи «КАДРИ.UA» Вадима Буднікова «Нечіткий відтиск печатки в трудовій книжці: як бути?».

Скористайтеся можливістю розвиватися разом із нами! Цілодобовий онлайн-сервіс «КАДРИ.UA» — ваш надійний помічник у кадровій роботі. Тут ви знайдете актуальну інформацію про зміни у військовому обліку, бронювання військовозобов’язаних, правила надання відстрочок під час воєнного стану та багато іншого. Завдяки сервісу ви отримуєте:

  • Консультації від провідних експертів у сфері трудового законодавства
  • Готові рішення для складних кадрових ситуацій
  • Професійні поради щодо перевірок, військового обліку, бронювання тощо
  • Все необхідне — в одному зручному онлайн-форматі, доступному 24/7.

Джерело «КАДРИ.UA»

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Використання ШІ та цифрових інструментів в системі управління охороною праці в Україні
В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від ...
У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги до їх діяльності. Відповідне доручення Президент ...
Які документи в Україні не апостилюють і чому — пояснює Мін’юст
Для офіційного визнання виданих в Україні документів дійсними в інших державах потрібне їх міжнародне підтвердження. Найпоширенішим та найпростішим способом на ...