...
Реєструйся

Підприємство перераховувало кошти із доходу працівника на навчання дитини: чи має право він на податкову знижку


ЗАПИТАННЯ

Чи має право на податкову знижку працівник, якщо за його дорученням підприємство перераховувало кошти із його доходу на навчання дитини, але у квитанції як «Платник» вказано підприємство, а в «Призначенні платежу» – прізвище працівника?

 

ВІДПОВІДЬ

Згідно з підпунктом 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ, суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю-вихователькою.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача)), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) — підпункт 166.2.1 пункту 166.2 статті 166 ПКУ.

Читайте також: Чи має право роботодавець відмовити працівникові у відпустці у зв’язку з навчанням

Рішення

У нашому випадку для підтвердження понесених витрат на навчання, платнику необхідно отримати:

  • довідку від працедавця, який за його дорученням здійснював перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу;
  • копії платіжних документів, якими здійснювалось перерахування.

Відповідно до вимог пункту 41 глави ІІ Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 163, реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюється платником так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

Читайте також: Чи виплачують допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю під час навчання на курсах підвищення кваліфікації: роз’яснення ПФУ

Враховуючи викладене, довідка від працедавця, який за дорученням платника податку здійснював перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу до навчальних закладів, для оплати його навчання чи навчання інших членів його сім’ї першого ступеня споріднення, є підставою для отримання платником податку податкової знижки за навчання.

 

Читайте також: Центр зайнятості пояснює хто може отримати ваучер на навчання

Джерело: Головне управління ДПС у Запорізькій області

Передплата

Матеріали до теми


Чи беруться в розрахунок місяці роботи після призупинення трудового договору під час розрахунку «декретних» виплат?
СИТУАЦІЯ Із працівницею, яка йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, призупинено дію трудового договору. Чи беруться в ...
Забезпечення середньої зарплати працівників на відповідному рівні — одна з підстав для віднесення підприємства до переліку критично важливих
Законом України  від 09 листопада 2023 року № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (стаття 8) встановлено рівень мінімальної ...