Реєструйся

Право на відпочинок особам з інвалідністю


Держпраці звертає увагу роботодавців на трудові права осіб з інвалідністю, зокрема право на відпочинок.

Особам з інвалідністю щорічні відпустки повної тривалості надаються до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника.

Працівник — особа з інвалідністю відмовляється надати індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю. Чи має право роботодавець відсторонити його від роботи? – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Особам з інвалідністю I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи — 26 календарних днів. Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються особам з інвалідністю.

Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку особам з інвалідністю III групи — тривалістю до 30 календарних днів щорічно, особам з інвалідністю I та II груп — тривалістю до 60 календарних днів щорічно.

Від редакції:

Вищезгадані гарантії визначено в Законі України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки».

 

Вас також може зацікавити:

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


Чи буде надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами жінці, з якою підприємство призупинило дію трудового договору?
У період дії воєнного стану роботодавець не може відмовити працівниці в наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами та ...