...
Реєструйся

Про виплату заробітної плати до початку відпустки


ЗАПИТАННЯ

Працівник йде у відпустку за графіком. Чи можна виплатити «відпускні» після виходу з відпустки?

 

ВІДПОВІДЬ

Ні. Відповідно до вимог частини 1 статті 21 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» та частини 5 статті 115 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується до початку відпустки, якщо інше не передбачено трудовим або колективним договором.

Таким чином, заробітна плата за весь час відпустки у загальному випадку повинна бути виплачена не пізніше моменту початку відпустки. Моментом початку відпустки доцільно вважати нуль годин нуль хвилин першого календарного дня відпустки, зазначеного у рішенні про її надання.

Семінар-інтенсив «Запитання гарячої лінії» від проєкту «КАДРОВИК.UA»
Формат: запис • Дата проведення: 27 квітня 2023

При цьому трудовим або колективним договором можуть бути встановлені інші умови здійснення такої виплати. Закон прямо не визначає заборони можливості визначення у колективних чи трудових договорах термінів виплати, що припадають на період після початку відпустки.

Водночас, відповідно до статті 9 КЗпП, умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними.

Як правило, умови, зокрема договорів про працю, щодо відтермінування належних працівникові виплат на більш пізній момент вважаються гіршими порівняно з умовами виплати їх у гарантований законодавством термін або раніше.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Раніше писали:

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці


Посібник «Графік відпусток у період дії воєнного стану»

  • Вимоги до форми (бланка) графіка відпусток
  • Що потрібно враховувати, складаючи графік відпусток
  • Початок роботи над графіком відпусток
  • Етапи складання графіка відпусток
  • Внесення змін до графіка відпусток
  • Як надати щорічну відпустку за графіком?

0 (800) 219-977
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Заява про відпустку за власний рахунок: чи має значення, як її отримає роботодавець?
ЗАПИТАННЯ Чи має значення, яким чином роботодавець отримає належно заповнену заяву працівника про відпустку за власний рахунок? Чи обов’язково роботодавцеві ...
Чи може бути розмір доплат сумісникам обмежений умовами колективного договору?
Законодавством не заборонено (відповідно це не буде порушенням), якщо роботодавець установить колективним договором чи іншим окремим нормативним актом або трудовим ...