Наприкінці серпня Уряд запровадив програму, за якою роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця — Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (далі — Порядок № 893).
Читайте також: Чи можна звільнити з роботи жінку, яка має дитину з інвалідністю?
Мета програми – посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю і, своєю чергою, надати можливість обмежено придатним громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.
Відтак, роботодавець, який надав роботу людині з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце, може отримати грошову компенсацію на суму, що не перебільшує 100,5 тис. грн – за осіб з інвалідністю І групи та до 67 тис. грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.
Що ж можна купити?
Перелік допоміжних засобів доволі великий. Він, зокрема, включає такі позиції:
- меблі та фурнітура для робочих місць;
- транспортери для піднімання сходами з електроприводом;
- комп’ютери та оргтехніка;
- програмне забезпечення;
- поручні та бруси;
- засоби для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях тощо.
Читайте також: Про пільги та гарантії, що стосуються умов праці вагітних жінок та жінок з дітьми
Більш докладний перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю викладений у додатку 1 до Порядку № 893.
Читайте також: Чи може особа з інвалідністю з дитинства одночасно отримувати і пенсію по втраті годувальника, і соціальну допомогу?
Джерело: Управління Держпраці