...
Реєструйся

Роз’яснення НАДС щодо умов оплати праці державних службовців державних органів


НАДС підготовлено роз’яснення від 10 січня 2024 року № 176 щодо умов оплати праці державних службовців державних органів, які провели класифікацію посад державної служби. Зокрема, мова йде про встановлення надбавки за вислугу років передбаченої пунктом 12 розділу «Прикінцеві положення» Закону України від 9 листопада 2023 року № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (далі — Закон про Держбюджет). Так, службі управління персоналом державного органу, який провів класифікацію посад державної служби, необхідно підготувати проєкт наказу про встановлення надбавок за вислугу років на державній службі у відсотковому розмірі, перерахованому відповідно до абзацу другого пункту 12 розділу «Прикінцеві положення» Закону про Держбюджет.

Читайте також: Уряд затвердив план заходів з розвитку системи професійного навчання публічних службовців до 2027 року

Ще одним найпоширенішим запитанням, з яким зверталися до НАДС — чи відбувається зміна істотних умов державної служби відповідно до статті 43 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу». На думку НАДС, у державних службовців державних органів, які провели класифікацію посад державної служби, не відбувається зміна істотних умов у частині системи оплати праці у 2024 році, оскільки пунктом 12 розділу «Прикінцеві положення» Закону про Держбюджет визначено умови оплати праці державних службовців на 2024 рік.

Читайте також: З 1 січня буде скорочено кількість вакансій державної служби майже на 20 тисяч

Також, підготовано роз’яснення від 10 січня 2024 року № 175 щодо умов оплати праці державних службовців державних органів, які не провели класифікацію посад державної служби. Пунктом 13 розділу «Прикінцеві положення» Закону Про Держбюджет передбачено, що умови оплати праці державних службовців, передбачені цим Законом, не застосовуються для державних службовців у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби. Оплата праці таких державних службовців здійснюється відповідно до умов, встановлених на 2023 рік. При цьому стимулюючі виплати можуть бути нараховані в граничному розмірі — до 50 % посадового окладу на місяць.

Раніше писали: Урядом затверджено схему посадових окладів для держслужбовців на 2024 рік

Джерело: НАДС

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...
Щодо обчислення середньої зарплати демобілізованому працівникові
Варто зазначити, що ПФУ у своєму листі від 15 січня 2024 року № 1544-1895/К-03/8-2800/24 надав роз’яснення щодо обчислення середньої зарплати ...