Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Щодо особливості роботи педагога соціального в будинку дитини

Дата публікації: 26.04.2018

У комунальному закладі «Обласний спеціалізований Будинок дитини» виникла потреба ввести посаду педагога соціального. Яка тривалість робочого тижня та щорічної відпустки педагога соціального?

Будинок дитини є самостійним комунальним закладом охорони здоров’я для медико-соціального захисту дітей-сиріт, дітей, які залишились без піклування батьків, а також дітей з вадами фізичного та розумового розвитку.

Питання щодо тривалості робочого часу знаходиться в межах норм Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та підзаконних актах. Так, статтею 50 КЗпП передбачено, поряд з іншим, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Також статтею 51 КЗпП, серед іншого, передбачається скорочена тривалість робочого тижня для певного роду працівників, а саме: для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, — не більш як 36 годин на тиждень.

Перелік виробництв, цехів, професій і посад з шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджується в порядку, встановленому законодавством. Так, на сьогодні чинною є постанова КМУ «Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня» від 21 лютого 2001 року № 163, серед розділів якої має місце підрозділ 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога. Інфекційні, туберкульозні (протитуберкульозні) лікувально-профілактичні установи та заклади, відділення, палати, кабінети; санаторно-лісові школи та школи-інтернати, дитячі будинки, дитячі садки (групи), ясла-садки (групи), дитячі  ясла (групи) та будинки дитини (групи) для  дітей, хворих на туберкульоз; будинки інвалідів (відділення) для хворих на туберкульоз; навчальні заклади для інвалідів, хворих на туберкульоз». Серед педагогічних посад назву професії «педагог соціальний» не передбачено.

Таким чином, тривалість робочого часу педагога соціального має дорівнювати 40 годин на тиждень.

А ось яка тривалість щорічної відпустки педагога соціального, читайте в матеріалі Сергія Кравцова «Щодо особливості роботи педагога соціального в будинку дитини», в журналі «Довідник кадровика КАДРОВИК.ЮА» (№ 6, 2018).

Джерело: редакція журналу «Довідник кадровика. КАДРОВИК.UA»

Видання для кадровиків Журнали реєстрації