Реєструйся

Щодо збереження середнього заробітку педагогічним працівникам — сумісникам на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації


Законом України від 01 липня 2022 року № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», який набрав чинності 19 липня 2022 року, внесено зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) в частині виключення норми щодо збереження роботодавцем середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення.

Читайте також: Про оплату праці працівникам в зоні активних бойових дій та на прифронтових територіях

Водночас Закон України від 05 вересня 2017 року № 2145-VIII «Про освіту» (далі — Закон № 2145) регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти.

Частиною другою статті 57 Закону № 2145 передбачено державні гарантії педагогічним та науково-педагогічним працівникам, зокрема, за такими працівниками зберігається попередній середній заробіток, у разі проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

 

Найкращі авторські статті з трудового законодавства від експертів проєкту «КАДРОВИК.UA»067-317-5886, podpiska@mediapro.com.ua

Згідно зі статтею 102-1 КЗпП, сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи. Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Отже, ця норма дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Раніше писали: Педагогам планують змінити правила формування зарплати

Частиною третьою статті 56 КЗпП передбачено, що робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Ураховуючи зазначене, станом на сьогодні, за педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів освіти, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період зберігається попередній середній заробіток як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Текст підготовано за листом Мінекономіки від 16.05.2023 р. № 4706-05/22258-03

Раніше писали: Щодо термінів виплати заробітної плати

Джерело: БУХГАЛТЕР БЮДЖЕТНОЇ УСТАНОВИ


Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»:

  • робочий час і час відпочинку: запровадження та оплата роботи працівників;
  • щорічні відпустки в період дії воєнного стану;
  • відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану;
  • призупинення дії трудового договору: умови й оформлення;
  • звільнення працівників: зміни законодавства;
  • зміни в гарантіях мобілізованих працівників тощо.

0 (800) 219-977
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Чи буде продовжено пенсіонеру МВС пенсії за вислугу років, якщо його мобілізовано на військову службу?
ЗАПИТАННЯ Пенсіонера МВС, який одержує пенсію за вислугу років, мобілізовано на військову службу. Чи буде йому продовжено виплату пенсії під ...
Військовослужбовці зможуть залишатися на військовій службі понад граничний вік перебування на ній: законопроєкт № 10084
У Верховній Раді України 25 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до частини 2 статті 22 Закону ...