Реєструйся

В Україні запрацюють електронні архіви


«Початок ери електронного архівування в Україні»! Міністерство юстиції та Державна архівна служба України реалізували пілотний проєкт щодо запровадження електронного архіву та створення належних умов для постійного зберігання електронних документів Національного архівного фонду і державних електронних інформаційних ресурсів.

Йдеться про створення спеціалізованого модуля «Архів» апарату Міністерства юстиції України та модернізацію системи «Електронні архівні системи (ЕЛАРСИС)».

Читайте також: Які облікові документи за період діяльності підприємства можна знищити

«Тобто, ми створили усі умови, аби архівні документи накопичувались, обліковувались та зберігались в електронному вигляді. До того ж весь цей процес відбуватиметься автоматизовано. Тож тепер усього за кілька кліків можна буде знайти необхідні архівні відомості, а не переривати стоси паперових документів. Українські архіви стають ще доступніші», — повідомив під час презентації пілотного проєкту заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Тільки Міністерством юстиції до державного архіву щорічно передаються 1200 справ паперових документів, що орієнтовно становить 240 тис. аркушів формату А4. Крім того, для документів постійного та тривалого (понад 10 років) строку зберігання, створених в електронній формі, виготовляються ще й засвідчені паперові копії таких документів. Вони теж підлягають передаванню до державного архіву разом із оригіналами електронних документів.

«ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАГАЛЬНОГО ДІЛОВОДСТВА» — курс лекцій в форматі PDF
Зразки • алгоритми • посилання на НПА
Дата випуску: січень 2023

«Реалізація ж пілотного проєкту «е-Архів» дасть змогу здійснювати роботу з архівування електронних документів в органах влади та створить належні умови для постійного зберігання і використання електронних документів Національного архівного фонду (так званих «born digital documents») та державних інформаційних електронних ресурсів. Після подальшого масштабування в Україні запрацюють справжні електронні архіви! Відкриваємо еру електронного архівування в Україні разом», – зазначив голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

Оформлення документів відповідно до нового Національного стандарту ДСТУ 4163:2020
Замовити добірку: 0 (800) 219-977

Тестування модуля такого е-архіву вже проведено в системі електронного документообігу «АСКОД», а саме — сформовано та передано окремі пакети електронних документів, створених в Міністерстві юстиції, на архівне зберігання до архіву Мін’юсту та до Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.

Надалі ж проєкт буде масштабовано на всі органи влади, а згодом — і на інші організації.

Довідково. Пілотний проєкт реалізовано Міністерством юстиції України разом із Державною архівною службою, Міністерством цифрової трансформації України, проєктом ЄС Pravo-Justice та іншими партнерами.

 

Журнали реєстрації — зручні реєстраційні форми для ведення кадрового діловодства
Замовити: 0 (800) 219-977

Запровадження електронного архіву та розроблення спеціалізованого програмного забезпечення для роботи з архівними електронними документами і їхнього зберігання передбачено Планом заходів із реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2022 — 2025 роки.

Добірка матеріалів «Особова картка й особова справа: інструкція до застосування»
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: Урядовий портал


Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»

Модуль 1. Особова картка форми № П-2: правила заповнення
Модуль 2. Особова справа: нормативне регулювання та стала практика.

Кожен учасник отримує:

  • 3 відео
  • 1 презентацію у форматі PDF
  • 1 письмову консультацію експерта

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


За порушення законодавства з питань оформлення трудових відносин передбачено відповідальність
СИТУАЦІЯ До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернулись 2 особи зі скаргою ...
У профспілках обговорюють законопроєкт «Про колективні трудові спори»
У Будинку Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок за участі представників галузевих облпрофорганізацій, Дніпропетровського відділення Національної служби посередництва та примирення (НСПП), Федерації ...
Дистанційна робота: які податки доведеться сплатити у разі передавання комп’ютера працівнику
ДПСУ в ІПК № 417/ІПК/99-00-21-03-02-06 від 23 лютого 2023 року розглянула питання оподаткування операції з передачі юрособою комп’ютера в користування ...