...
Реєструйся

За агресивне ставлення до працівників з боку керівництва передбачено відповідальність: практика інспектора праці


СИТУАЦІЯ

До Управління Держпраці звернулася пані Маргарита (ім’я змінено) зі скаргою на роботодавця, який створив напружену та образливу атмосферу по відношенню до неї на робочому місці. Вона працює продавцем продовольчих товарів в одному з магазинів невеликого містечка Донецької області. Роботодавець у грубій формі звертається до пані Маргарити в присутності інших працівників, “штрафує” з її слів не зрозуміло за що, тому вона змушена була звернутися до інспекторів праці.

 

КОМЕНТАР

Інспектор праці провів інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцем, вказуючи на статтю 158 Кодексу законів про працю України, згідно з якою роботодавець зобов’язаний вживати заходи для забезпечення безпеки і захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, проводити інформаційні, навчальні та організаційні заходи щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню).

Відшкодування роботодавцем моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав, у тому числі внаслідок дискримінації, мобінгу (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

СУМІСНИЦТВО: НОВІТНІ РЕАЛІЇ спецвипуск № 1, 2023 від журналу «КАДРОВИК.UA» 

Крім цього, статтею 1735 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення мобінгу (цькування) працівника передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин і накладення штрафу на фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб – від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Через деякий час пані Маргарита повідомила, що конфліктів між нею та роботодавцем більше не існує, непорозуміння вичерпані, вона продовжує працювати та отримувати заробітну плату.

Читайте також:

Джерело: Управління Держпраці


Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»:

  • робочий час і час відпочинку: запровадження та оплата роботи працівників;
  • щорічні відпустки в період дії воєнного стану;
  • відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану;
  • призупинення дії трудового договору: умови й оформлення;
  • звільнення працівників: зміни законодавства;
  • зміни в гарантіях мобілізованих працівників тощо.

0 (800) 219-977
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми