Реєструйся

Чи можна надіслати трудову книжку працівникові поштою?


Працівник був звільнений 15.07.2019, а книжка й досі зберігається на підприємстві. Лист із проханням забрати трудову книжку працівникові було надіслано. Чи може працівник написати лист про надсилання йому трудової книжки поштою, якщо минуло вже 2 місяці? Чи можна надіслати працівникові трудову книжку поштою на підставі цього листа?

Згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29 липня 1993 року № 58 (далі — Інструкція № 58), трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

У разі розірвання трудового договору з працівником, наприклад, за ст. 38 Кодексу законів про працю України, до трудової книжки вноситься запис про звільнення. Запис робиться у день звільнення.

Роботодавець зобов’язаний видати працівникові трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї відповідним записом. У разі затримки видачі трудової книжки з вини роботодавця працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Днем звільнення у такому разі вважається день видачі трудової книжки.

Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, роботодавець надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про потребу отримання трудової книжки.

Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається лише за письмовою згодою працівника. Згодою працівника може бути заява на ім’я керівника підприємства, установи, організації з проханням надіслати трудову книжку поштою (в заяві слід зазначити серію і номер трудової книжки). Трудова книжка надсилається поштою рекомендованим або цінним листом з описом вкладень та повідомленням про вручення.

З дня направлення такого повідомлення роботодавець звільняється від відповідальності за затримку видачі працівникові трудової книжки.

 

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. На сесію під час відпустки — оформлюємо правильно
СИТУАЦІЯ Як діяти у ситуації, коли працівник під час щорічної відпустки подав довідку-виклик на сесію: продовжити щорічну відпустку чи призупинити ...
Чи можна скоротити працівника, який перебуває на «лікарняному»?
СИТУАЦІЯ Працівника скорочують 6 березня 2023 року, але він перебуває на «лікарняному». Чи можемо ми його звільнити? Чи потрібно чекати ...
Військовозобов’язаний досяг граничного віку перебування в запасі: що далі?
Відповідно до статті 27 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі — ...