Чи має право працівник — батько дитини звільнитися на підставі статті 38 КЗпП у зв’язку з доглядом за 14-річною дитиною, не відпрацьовуючи двох тижнів?


КАДРОбудні. Четвер. Звільнення

Чи має право працівник — батько дитини звільнитися на підставі статті 38 КЗпП у зв’язку з доглядом за 14-річною дитиною, не відпрацьовуючи двох тижнів?

Так, має.

Згідно з частиною першою статті 38 КЗпП роботодавець зобов’язаний звільнити працівника у строк, про який той просить (без відпрацювання двох тижнів), якщо вимога працівника про звільнення за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу з поважних причин, зокрема доглядом за дитиною до досягнення нею 14-річного віку (підставою буде свідоцтво про народження дитини).

 

 

 

 

Матеріали до теми


Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...