...
Реєструйся

Дещо про працевлаштування осіб з інвалідністю


ЗАПИТАННЯ

Чи враховуватиметься до виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю прийнятий на роботу пенсіонер 62 роки з інвалідністю?

 

ВІДПОВІДЬ

Так, враховується прийнятий на роботу пенсіонер з інвалідністю в норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, оскільки стаття 19 Закону України від 21 березня 1991 року № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» не містить жодних обмежень щодо віку працівника з інвалідністю для зарахування до нормативу. Єдина вимога — це має бути його основне місце роботи.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Вас може зацікавити:

Джерело: Управління Держпраці

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


Як прийняти інтерна на роботу в медичний заклад?
Лікаря-інтерна працевлаштовують за строковим трудовим договором на основне місце роботи на базі стажування, режим робочого часу для інтерна встановлює сам ...
Які є обов’язки в роботодавця до початку роботи працівника за трудовим договором
До початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із працівником спосіб поінформувати працівника про: 1) місце роботи (інформація про роботодавця, у ...