Реєструйся

Новації щодо початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами: закон набирає чинності 29 липня


28 липня 2023 року Закон України від 13 липня 2023 року № 3238-IX опубліковано в офіційному виданні — газеті Верховної Ради України «Голос України» (№ 19).

29 липня 2023 року закон набирає чинності.

Порядок надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Нагадаємо, що відтепер працюючим жінкам буде надано можливість, за відсутності медичних протипоказань, та за їх бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів та пропорційно збільшити післяпологову частину відпустки.

При цьому загальна тривалість відпустки, передбачена законодавством, не зміниться, тобто дорівнюватиме 126 календарних днів або 140 календарних днів при народженні двох і більше дітей та в разі ускладнених пологів.

Також писали:

Відеокурс «Відпустки працівникам, які мають дітей»

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


Чи буде надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами жінці, з якою підприємство призупинило дію трудового договору?
У період дії воєнного стану роботодавець не може відмовити працівниці в наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами та ...
Військовослужбовці зможуть залишатися на військовій службі понад граничний вік перебування на ній: законопроєкт № 10084
У Верховній Раді України 25 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до частини 2 статті 22 Закону ...