Реєструйся

Право на дострокову пенсію матері тяжко хворої дитини


ЗАПИТАННЯ

Чи правда, що матері тяжко хворої дитини, якій не встановлено інвалідність, призначається дострокова пенсія? Якими документами підтверджується таке захворювання дитини?

 

ВІДПОВІДЬ

Так. Матері, які виховали тяжко хворих дітей (яким не встановлено інвалідність) до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення віку 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу (ст. 115 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”; далі — Закон № 1058).

Визначення терміна “тяжко хвора дитина, якій не встановлено інвалідність” міститься у статті 1 Закону № 1058.

Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки: про головне — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

До числа таких дітей належать діти, яким не встановлено інвалідність, хворі на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, діти, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, паліативної допомоги.

Наявність такого захворювання підтверджується довідкою медичного закладу про захворювання, що було виявлене ще до шестирічного віку.

Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»
Формат навчання: дистанційний. Максимально гнучкий графік.

Читайте також:

Джерело: ПФУ

Весна у подарунок

Матеріали до теми