...
Реєструйся

Як компенсувати роботу у вихідний день?


Міністерство економіки України у своєму листі від 08 травня 2023 року № 4706-05/20625-09 надало роз’яснення працівнику, який був залучений до виконання робіт в свій вихідний день, про належні йому компенсації.

Особливості трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізособами, у період дії воєнного стану визначає Закон України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі — Закон № 2136).

Раніше писали: Які святкові дні у 2024 році та чи оплачувати подвійно роботу у такі дні

Норми Закону № 2136 регулюють деякі аспекти трудових відносин інакше, ніж Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП) та інше законодавство про працю. Вони пріоритетні на період дії воєнного стану для працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізособами.

Важливо, що у період дії воєнного стану норми статті 73 КЗпП не застосовують згідно з частиною шостою статті 6 Закону № 2136-IX.

Проте інші норми законодавства про працю, які не суперечать положенням Закону № 2136-IX, наразі регулюють відносини між працівником та роботодавцем у загальному порядку.

Читайте також: Скільки може тривати щотижневий безперервний відпочинок

Так, статтею 72 КЗпП встановлено, що роботу у вихідний день роботодавець може компенсувати, за згодою працівника, надавши йому інший день відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

 

Причому оплачують роботу у вихідний день за правилами, встановленими статтею 107 КЗпП.

Отже, акцентують у Міністерстві, якщо працівник був залучений до виконання робіт у день, який є вихідним, згідно з його графіком роботи, то робота у цей день має бути компенсована йому за нормами статті 72 КЗпП.

 

Читайте також: Неповний робочий час для працівників

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Одноденний курс НОН-СТОП «ВІДПУСТКИ-2024: ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ»

Матеріали до теми


Алгоритм подання роботодавцями трудової книжки на оцифрування
Роботодавці подають трудові книжки працівників на оцифрування на порталі portal.pfu.gov.ua Першочергово подаються відомості про осіб, які найближчим часом набувають права ...
Що робити з працівниками, які залишили місце проживання і переїхали в іншу область або за кордон?
Якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно прийняти рішення про переведення працівника ...