Реєструйся

Змінюються дати деяких свят: ВРУ прийняла закон


Верховна Рада прийняла проєкт Закону про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України (реєстраційний № 9431 від 28 червня 2023 року). Метою законопроєкту є відмова від російської спадщини нав’язування відзначення Різдва Христового 7 січня та встановлення дати святкування Різдва Христового 25 грудня.

Нагадаємо, що православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий — новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу та яким, зокрема, передбачено святкування Різдва Христового 25 грудня, а не 7 січня.

Як вплинуло скасування державних і релігійних свят у період дії воєнного стану на тривалість щорічної основної відпустки?— читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Зміна дати святкування Різдва Христового зумовлює необхідність перенесення на тринадцять повних календарних днів дат відзначення Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня) та Дня захисників і захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня).

Святкування Дня Української Державності пов’язане з вшануванням пам’яті видатного державотворця святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого, а Дня захисників і захисниць України — з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці.

Придбайте посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»

Народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що цей закон підпишуть після 28 липня, тому ще в цьому році День Української Державності святкуватимемо 28 липня.

Додамо, що Різдво 25 грудня вже є святковим днем згідно з Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП), а після ухвалення законопроєкту святкування Різдва 7 січня буде виключено з КЗпП.

Читайте також:

Джерело: LIGA ZAKON

Сервіс «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» для кадровика

Матеріали до теми


МОП розпочала глобальну кампанію задля сприяння соціальній справедливості
Міжнародна організація праці розгортає глобальну комунікаційну кампанію під назвою «Шлях до соціальної справедливості», спрямовану на активізацію зусиль щодо подолання нерівності ...
Додаткові підстави для відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби: законопроєкт № 10093
У Верховній Раді України 27 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ...