Верховна Рада прийняла проєкт Закону про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України (реєстраційний № 9431 від 28 червня 2023 року). Метою законопроєкту є відмова від російської спадщини нав’язування відзначення Різдва Христового 7 січня та встановлення дати святкування Різдва Христового 25 грудня.
Нагадаємо, що православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий — новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу та яким, зокрема, передбачено святкування Різдва Христового 25 грудня, а не 7 січня.
Як вплинуло скасування державних і релігійних свят у період дії воєнного стану на тривалість щорічної основної відпустки?— читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»
Зміна дати святкування Різдва Христового зумовлює необхідність перенесення на тринадцять повних календарних днів дат відзначення Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня) та Дня захисників і захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня).
Святкування Дня Української Державності пов’язане з вшануванням пам’яті видатного державотворця святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого, а Дня захисників і захисниць України — з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці.
Придбайте посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»
Народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що цей закон підпишуть після 28 липня, тому ще в цьому році День Української Державності святкуватимемо 28 липня.
Додамо, що Різдво 25 грудня вже є святковим днем згідно з Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП), а після ухвалення законопроєкту святкування Різдва 7 січня буде виключено з КЗпП.
Читайте також:
- Законопроєкт від Президента: святкування трьох державних свят перенесуть
- Перелік святкових днів у КЗпП змінено
- Депутати планують змінити у КЗпП перелік свят
Джерело: LIGA ZAKON