Реєструйся

Порядок встановлення педагогічному працівнику доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника


ЗАПИТАННЯ

Як мають нараховуватися педагогічному працівнику доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника?

 

ВІДПОВІДЬ

Статтею 105 Кодексу законів про працю України визначено, що працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі.

 

Суміщення та інші види додаткових робіт. Спецвипуск № 2, 2024

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі — Постанова № 1298) та наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» передбачено встановлення працівникам доплати у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки):

  • за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників;
  • за суміщення професій (посад);
  • за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт.

Зверніть увагу! Зазначені види доплат не встановлюються керівникам закладів, установ освіти та наукових установ, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів закладів, установ освіти та наукових установ, їх заступникам.

 

Читайте також: Чи може бути розмір доплат сумісникам обмежений умовами колективного договору?

Відповідно до пункту 4 Постанови № 1298 керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій надано право встановлювати працівникам цих установ, закладів та організацій конкретні розміри посадових окладів та доплат і надбавок до них у межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах доходів і видатків.

Окремого порядку встановлення педагогічному працівнику доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника немає.

Заступник Міністра Світлана ДАНИЛЕНКО
Витяг з листа Міністерства освіти і науки України від 02.05.2024 № 1/7687-24

Читайте також: Як правильно оформити припинення суміщення?

Джерело: Міністерство освіти і науки України

Передплата кешбек

Матеріали до теми


Чи беруться в розрахунок місяці роботи після призупинення трудового договору під час розрахунку «декретних» виплат?
СИТУАЦІЯ Із працівницею, яка йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, призупинено дію трудового договору. Чи беруться в ...