Надання відпусток, в тому числі без збереження заробітної плати, а також звільнення працівника за власним бажанням або за угодою сторін можливе за наявності бажання працівника.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
Роботодавець не має права примушувати працівника до написання відповідної заяви. У разі, якщо безпекова ситуація не дає можливості організувати процес роботи, роботодавець може вжити таких заходів: організація дистанційної або надомної роботи, надання за бажанням працівника йому відпусток, в тому числі й без збереження заробітної плати, запровадження простою із відповідною оплатою, призупинення трудових договорів тощо.
Придбайте добірку «Простій у воєнний час: оформлення й оплата» від КАДРОВИК.UA
Від редакції:
Дії роботодавця справді не є правомірними, адже ні Законом України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки,» ні Кодексом законом про працю України (далі — КЗпП), ні іншими нормативно-правовими актами на сьогодні не передбачено можливості надання відпусток працівникам лише за бажанням та ініціативою роботодавця. Щодо звільнення, то роботодавець має право звільнити працівника/працівників за власною ініціативою за підставами, визначеними у статтях 40 та 41 КЗпП, якщо такі підстави є. Якщо ж таких підстав немає, то роботодавець не має права наполягати на звільненні працівників за угодою сторін, так як угоди сторін не відбулося, а тим більше за власним бажанням працівника, так як такого бажання у працівника немає.
Читайте також:
- Призупинення дії трудового договору: роз’яснення Держпраці
- Про права працівників у разі тимчасового призупинення діяльності підприємства
- Чи вважається запровадження простою для окремих працівників на підприємстві мобінгом з боку роботодавця?