Чи потрібна заява працівника для звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору?


Ні, не потрібна.

Відповідно до пункту 2 статті 36 КЗпП підставою для припинення трудового договору є закінчення його строку. Укладаючи строковий трудовий договір, працівник надає добровільну згоду на його припинення у визначений сторонами в трудовому договорі строк. Закінчення строку може припадати і на святковий чи неробочий день.

Отже, працівник не повинен подавати заяву про звільнення. Підставою для звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору буде наказ про прийняття його на роботу.

Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії

Більше вичерпних відповідей на запитання гарячої лінії від експерта Галини Білоткач — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика» «Кадри. Гарячі запитання кадровика» № 8, 2017.