Консультації експертів


ЯК ДІЯТИ У ВИПАДКУ, коли на посаду призначили працівника, який не звільнився з попереднього місця роботи?
10 липня 2017 року згідно з розпорядженням голови обласної ради заступника начальника управління — начальника відділу державного нагляду за дотриманням ...
ЧИ МАЄ ПРАЦІВНИК ПОДАВАТИ У ПЕНСІЙНИЙ ФОНД для оформлення пенсії по інвалідності оригінал трудової книжки?
Для оформлення пенсії по інвалідності Пенсійний фонд України вимагає надати засвідчені копії всіх сторінок трудової книжки працівника та її оригінал. ...

Чи можна встановити працівникові — інвалідові II групи неповний робочий час за його заявою?
Так, можна. Робочим часом вважається встановлений законом або угодою сторін час, протягом якого працівники згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку ...



Чи зараховується період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до страхового стажу для оплати «лікарняного»?
У 2012 році єдиний внесок із сум допомоги по вагітності та пологах не сплачувався, тобто у довідці за формою ОК-7 ...

Як діяти у ситуації, коли працівник відмовляється йти у відпустку згідно з графіком відпусток?
Слід письмово повідомити працівника не пізніше ніж за два тижні про дату початку відпустки і видати наказ про надання відпустки. ...

Чи можна відмовити вагітній жінці у прийнятті на роботу з мотивів вагітності?
Ні, не можна.Згідно з частиною першою статті 184 КЗпП роботодавцеві заборонено відмовляти жінкам у прийнятті на роботу з мотивів, пов’язаних ...

Чи зберігається протягом двох тижнів середній заробіток за працівником, який у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку іншого працівника працював на вищеоплачуваній посаді?
Працівник із постійного місця роботи був переведений на іншу посаду на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею ...

Чи можна прийняти працівника на роботу за сумісництвом за строковим трудовим договором на «декретне» місце?
Так, можна. Законодавством не заборонено роботодавцеві приймати працівників на роботу за сумісництвом за строковим трудовим договором як на період відпустки ...